Що вибрати, оцилиндровку або брус?

Сучасній людині доводиться по душі все натуральне, і тому вдома, зрубані вручну, користуються значним попитом. На сьогоднішній день оцилиндровкой нікого не вразиш. Це широко застосовуваний і відносно дешевий матеріал, він дешевше приблизно на тридцять відсотків, чим колоди ручний тески. Удома з нього збирають швидко, досить просто й точно, як дитячий конструктор. Пропущені крізь систему фрез колоди звертаються в бездоганні циліндри з акуратно обробленою рівною поверхнею. І за рахунок цієї колоди щільно прилягають друг до друга. Зруб з такої колоди виходить міцний, теплий, із природними гладкими стінами. Можливо заощадити й на внутрішній обробці будинку. Колода цилиндруют різними способами. Найбільш якісним уважається спосіб стругання уздовж волокон, форма колоді в цьому випадку надається обробкою колоди із чотирьох сторін фрезами. Зверху по всій довжині колоди триває маленький виступ, а знизу паз, призначений для цього виступу. Таким чином, колоди міцніше укладаються в зруб, захист від вітру виходить набагато надійніше за рахунок щільного прилягання колод друг до друга.

Дешевше й простіше спосіб фрезерования дерева поперек волокон - виходить своєрідна стругачка. У цьому випадку не виходить одержати складний профіль колоди, і виходить оцилиндровка із традиційним пазом, призначеним під округлість верхньої колоди. Але така обробка дерева має свої недоліки. Така колода, позбавлена захисного шару, боїться сонця, снігу й дощу, і під впливом погодних умов розтріскується. У період експлуатації будинку його необхідно періодично покривати антипиренами, антисептиками й покривати шаром лаку або фарби. Крім того тепло оцилиндровка зберігає не так славно як цільна колода, тому зруби з оцилиндрованного колоди більше підходять для дачних будинків на літній час. А от брус - це теж колода, тільки прямокутної форми. Головна ідея технологічного процесу будівництва будинку із бруса - надавати колодам таку форму, щоб вони гранично щільно сполучалися між собою, роблячи стіну теплої, міцних і невразливої для кліматичних умов.

Брусові стіни на відміну від стін з оцилиндрованного колоди мають низьку теплопровідність, тобто в зимові морози прогріти не опалювальний будинок до потрібної температури можна, витративши всього кілька годин. Самий теплий будинок зводять із профільованого бруса, що крім шипів і пазів має ще горизонтальний внутрішній пропил. При будівництві будинку за рахунок таких пропилів формуються повітряні порожнечі, які дозволяють стінам із профільованого бруса зберігати тепло в півтора разу результативнее стін зі звичайного гладкого бруса. Останнім часом стали з'являтися будинку, виконані із двошарового бруса. Стіни такого будинку мають не тільки горизонтальне, але й вертикальне розташування колод. Стіни з подвійного бруса ще краще зберігають тепло.

Другим незаперечним достоїнством стін, виконаних із бруса, є їхня здатність вивільняти й виводити із приміщення зайву вологу - і можна забути про плесневый хліб і не хрусткі вафлі, а також про вологі постелі. Прямокутна форма, безумовно, спрощує зборку, внаслідок цього будинок можна зібрати всього за чотири місяці. Однак у цьому випадку дерево "роздягнене" майже до самої серцевини, і це несприятливо може позначитися надалі. Перше, при висиханні брус може деформуватися. Для того, щоб цього уникнути, стіни необхідно проконопатити й чекати усадки або висушити в спеціальних камерах, але це складна й дорога процедура. Друге, всі вади деревини в брусі відбиваються подвійно: займистість, сприйнятливість до гниття й нападів комах-шкідників. Для запобігання, звичайно, використають спеціальні антипирены й антисептики. Однак звичайно будинок із бруса зводять розраховуючи на те, що стіни будуть сховані за цеглою, сайдингом, гипсокартоном або вагонкой.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости