Куди йдуть гроші населення з банків

Протягом вересня відтік коштів физлиц із банківської системи, по даним НБУ, склав 1,6 млрд. грн. Аналитики таку динаміку, як і раніше, пояснюють недовірою до нацвалюте й банківської системи в цілому. Саме за рахунок гривневих депозитів спостерігається основний відтік: у вересні їхній обсяг зменшився на 1,4% (або 1,3 млрд. грн.) - до 94,3 млрд. грн. “Курс долара ріс ще на початку вересня (за перші 8 днів вересня середній наявний курс гривни стосовно долара знизився на 3,1%), що штовхало населення конвертувати гривню у валюту”, - уважає фінансовий аналітик Astrum Investment Management Ярослав Стецик. Депозити в інвалюті населення знімало не так активно - чистий відтік склав усього 0,2%, або 0,26 млрд. грн. При цьому, за словами аналітика инвесткомпании “Трійка Діалог” Ирины Пионтковской, без обліку девальвації гривни (0,26% у вересні), відтік валютних внесків склав 0,54 млрд. грн.

Страшна доля інших

Основними “донорами” догляду коштів з банківської системи стали націоналізовані банки, а також Укрпромбанк і банк “Надра”. “За серпень із 5 найбільших проблемних банків - банку “Надра”, Укрпромбанка, Родовид Банку, банку “Київ” і Укргазбанка - населення забрало близько 1,3 млрд. грн. Поки немає офіційних даних за вересень, але не виключено, що така динаміка зберігається”, - уважає аналітик инвесткомпании Phoenix Capital Марія Майборода. Ще одна причина зниження обсягів депозитів физлиц - потреба в коштах на поточні потреби. “Процес “проїдання” раніше накопичених грошей триває. Можна навіть сказати, що він набирає обороти. Адже ситуація не поліпшується, і люди змушені усе більше витрачати гроші, відкладені на чорний день”, - говорить старший аналітик инвесткомпании “Трійка Діалог” Євгеній Гребенюк.

Скільки буде тривати

Експерти схильні думати, що відтік коштів з банків продовжаться як мінімум до кінця року. “Гроші повернуться в банки з поверненням довіри до самої системи й з політичною стабільністю в країні. Якщо вибори пройдуть спокійно й не почнеться ще одна хвиля кризи, то з 2010 року буде спостерігатися приплив коштів як физлиц так і юрлиц”, - уважає начальник аналітичного відділу инвесткомпании “Фойл Секьюритиз” Агшин Мирзазаде.

Автор: Таїсія Герасимова

Джерело: Укррудпром

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости