Здобуваючи квартиру або апартаменти, новий власник

18.12.11 18:47

Особливості висновку угод з болгарською нерухомістю Сучасна болгарська нерухомість є дуже привабливою для нерезидентів держави. При цьому оформлення угод з майном буде мати свої особливості

Місцеве законодавство встановлює, що нерезиденти Болгарії мають можливість здобувати житлову нерухомість будь-якого типу. Це можуть бути квартири (апартаменти), котеджі (таунхауси), а також окремі будинки й вілли. Житлові об'єкти можуть переходити у власність фізичної особи або бути майном юридичної особи-нерезидента країни.

Якщо, купуючи Нерухомість у Магнітогорську, учасник угоди стає власником тільки житлового приміщення, то в Болгарії складається трохи інша ситуація. Здобуваючи квартиру або апартаменти, новий власник одночасно одержує частку земельної ділянки, на якому зведений будинок. Площа земельної ділянки буде відповідати тій частині, що доводиться на конкретну квартиру. Як правило, це 0, 3-5 кв. м. Отже, поняття площі можна вважати умовним. Якщо буде потреба власник квартири має повне право відкрити в ній офіс і зареєструвати компанію за адресою проживання.

Особливі складності виникають у нерезидентів при оформленні у власність вілли або окремого будинку. Діюче болгарське законодавство встановлює, що ділянка землі, на якому розташовуються вілли й окремі будинки, не може бути переданий іноземним громадянам-нерезидентам у власність. У більшості випадків, щоб вийти зі сформованої ситуації, покупці оформляють договір оренди земельної ділянки на тривалий строк, указуючи символічну плату.

На практиці продаж будинку в Болгарії й Квартири в Магнітогорську має на увазі сплату податків і зборів. Ціна земельної ділянки в Болгарії, як правило, включається у вартість об'єкта нерухомості. Вона може становити від 1 до 10% від загальної суми. Якщо нерезидент ставить перед собою ціль постійного проживання на території Болгарії, то йому зручніше буде оформити земельна ділянка під віллою або окремим будинком у власність фірми.

У такій ситуації фахівці складуть два нотаріальних акти. Один буде містити інформацію про самий будинок, а другий – про земельну ділянку. У стандартному випадку при придбанні землі й будинку (вілли) тим самим особою складається загальний нотаріальний акт на все зазначене майно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости