Резервація діє в середньому три тижні з моменту

Отже, Ви визначилися з об'єктом нерухомості, що збираєтеся купити. Наступним кроком, що фіксує наміру продавця й покупця зробити угоду за позначеною ціною, буде попередній договір купівлі-продажу. Для того, щоб на час підготовки й підписання договору об'єкт нерухомості був знятий із продажу, виробляється його резервування. Резервування може здійснюватися просто за наданою інформацією про об'єкт без виїзду на місце, або з виїздом на місце з метою огляду обраного варіанта (або варіантів). Ми рекомендуємо робити резервування нерухомості з виїздом до об'єкта, тим більше, що великі агентства по нерухомості надають безкоштовних оглядових турів для покупців. Якщо ж немає можливості виїхати на місце розташування вашого майбутнього будинку, то потрібно докладно й детально вивчити характеристики об'єкта, бажано підкріплені реальними фотографіями й планами.

Після того, як Ви остаточно визначилися з вибором, погодивши в т.ч. ціну, схему оплати, інші важливі параметри, потрібно внести так звану резервацію. Вона, як правило, становить від 1000 до 2000 Євро. Тут важливо відзначити, що у випадку відмови від покупки з боку покупця резервація не вертається, а втримується продавцем. Резервація діє в середньому три тижні з моменту її внесення до підписання попереднього договору купівлі-продажу, на цей час об'єкт продавцем знімається із продажу. За цей час покупець повинен підписати попередній договір. Резервацію можна оплатити як готівкою безпосередньо в касу забудовника в Болгарії, так і через банк по рахунку, що надасть продавець. Підсумковим документом, що підтверджує проведення резервації, стають документи про оплату (касовий чек, платіжне доручення) і розписка продавця в одержанні резервації за певний об'єкт нерухомості.

Підписання попереднього договору купівлі продажу

Даний документ фіксує домовленість продавця й покупця зробити купівлю-продаж обраного об'єкта нерухомості за зазначеною ціною.

У попередньому договорі фіксуються строки й розміри платежів (звичайно виплачується 30% після підписання попереднього договору, 40% при готовності об'єкта під обробку, 30% при оформленні нотаріального акту).

Оформлення нотаріального акту

Нотаріальний акт у Болгарії є документом, що підтверджує право власності на нерухомість. Нотаріальний акт про передачу права власності на нерухоме майно оформляється в нотаріуса, у районі юрисдикції якого розташований об'єкт.

Після підписання документа продавцем і покупцем і завірення їхніх підписів нотаріус представляє нотаріальний акт у районний суд. Суддя по вписуваннях вносить зміни про зміну власника конкретного об'єкта нерухомості в державний регістр нерухомого майна, при цьому в самому нотаріальному акті ставиться оцінка про вписування й ставиться печатка суду.

Перед здійсненням угоди продавець нерухомості надає нотаріусові посвідчення (виписку) з того ж регістра про відсутність обтяженні об'єкта, тобто про його юридичну чистоту. У цьому посвідченні відбивається наявність або відсутність станових (у тому числі іпотечних) прав на об'єкт, прав на користування об'єктом третіми особами, заборони на продаж, відкритих судових справ і т.п. Також посвідчення доводить приналежність об'єкта конкретній особі - продавцеві.

Важливим документом на цьому етапі є державна оцінка вартості об'єкта, видавана територіальною податковою службою. Продажна ціна об'єкта, що вказується в нотаріальному акті, не може бути нижче цієї вартості. Виходячи із продажної ціни, визначаються розмір держмита на угоду й нотаріальних такс. У цілому вони становлять близько 4% від нотаріальної вартості.

Для оформлення нерухомості покупець - іноземна фізична особа - повинен представити закордонний паспорт, при покупці на юридичну особу - установчі документи на фірму.

Технічно процедура оформлення нотаріального акту відбувається в такий спосіб:

після виплати всіх передбачених попереднім договором купівлі-продажу платежів продавець призначає дату оформлення нотаріального акту. Ви в призначений час є до нотаріуса, заповнюєте й підписуєте декларацію про громадянський стан.

У випадку якщо Ви бажаєте оформити покупку (нотаріальний акт) не виїжджаючи в Болгарію, необхідно оформити й легалізувати цю декларацію й також доручення на адвоката, що буде займатися оформленням нерухомості у власність на території Болгарії. Процедура легалізації здійснюється Консульством Болгарії в Москві або Санкт-Петербурзі.

Потім виплачуються необхідні мита й такса (порядку 4% від загальної вартості майна). Після чого документ підписується продавцем і покупцем у присутності нотаріуса, що завіряє їхнього підпису.

Реєстрація майна в податковій інспекції й Булстат

Після підписання документа продавцем і покупцем і заверки їхніх підписів, нотаріус представляє нотаріальний акт у районний суд. Суддя вносить запис про зміну власника конкретного об'єкта нерухомості в державний регістр нерухомого майна, при цьому в самому нотаріальному акті ставиться оцінка про внесення запису в регістр і ставиться печатка суду. Потім документи вертаються нотаріусові. Процедура займає від одного тижня до місяця.

Одержавши документи від нотаріуса, необхідно здійснити реєстрацію нерухомості в Булстате й податкової інспекції. Булстат - це болгарський державний орган статистики, де іноземець - фізична особа, виступаючи як власник нерухомості, зобов'язаний зареєструватися в семиденний строк з моменту покупки нерухомості.

Процес постановки нерухомості на облік в обох органах займає два-три місяці. З моменту завершення постановки майна на облік покупець уважається виполнившим норми законодавства й оформлення угоди на цьому етапі закінчується.

Олександр Вакатов, директор по розвитку бізнесу компанії «Виртус»
Володимир Труфанов, директор по продажах компанії «Виртус»
«Болгарський будинок»

Рекомендуємо: 12.12.11Квартира в Болгарії куплена. Що далі? 27.02.11Сніжні задоволення в Болгарії. Гірськолижні курорти 14.10.10Нерухомість у Болгарії. Довідник покупця: питання, що задаються часто, 09.03.10Види нерухомості в Болгарії. Особливості болгарського квадратного метра

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости