Стеля із гіпсокартона

Основна помилка починаючого майстра - відлік підвісної стелі від існуючої стаціонарної стелі. Погодитеся, у будинку зразка минулого століття важко знайти ідеально рівну стіну, тому такий розрахунок у корені невірний. Границі майбутньої стелі необхідно розмітити, прикладаючи його до стіни на потрібній висоті. Саме по цій мітці й пройде границя нашої підвісної стелі. Ознака правильно виконаної розмітки помітний по її закінченні - якщо закінчення лінії зійшлося з її початком, виходить, розмітка виконана правильно, і ви можете поздоровити себе з першою перемогою. Визначимося з формою майбутньої стелі. Звичайно, найпростіше рішення - зробити стелю просто рівним, без усяких виступів і порогів. Однак тим і гарний гіпсокартон, що дає можливість швидко й відносно легко додати стелі елегантний незвичайний вид і втілити в ньому самі сміливі дизайнерські рішення.

Тому, без зайвого фанатизму, тому що не коштує й перевантажувати наша стеля складними елементами, виконаємо простий виступаючий поріг у вигляді сходи, що проходять по периметрі стелі. І не бійтеся закруглень, виконати їх не так вуж і складно, як здається. Коли план майбутньої стелі дозрів остаточно, переносимо його на папір, наносимо розміри, і вже відповідно до креслення діємо далі. Варто враховувати товщину аркуша гіпсокартона при розрахунку розмірів конструкції. Для того, щоб майбутній поріг був рівним, установлюємо вертикальні стійки із профілів на потрібній відстані від стіни й приблизно 30-40 див між собою. Кути можна закруглити. Для цього беремо спеціальний профіль із поперечними прорізами, згинаємо його по бажаному радіусі й кріпимо в куті як можна жорсткіше, при необхідності застосовуючи додаткові підпірки із профілю. Для того, щоб всі кути були однаково закруглені, потрібно відрізати всі деталі майбутнього закруглення однакової довжини й засікти відстані від кута до кінців закруглення в першому куті.

Оскільки убудовані в стелю лампочки ввійшли в моду давно, і схоже надовго, поставимо десяток і ми. Але для лампочок знадобиться відповідні арматури й розведення електрики. При цьому вся ця ілюмінація повинна включатися й вимикатися не вся відразу, а бажано окремо. Для цього нам буде потрібно додатковий вимикач, а краще два вимикачі. Оптимальний варіант для десяти убудованих лампочок - два додаткових вимикачі, які включають лампочки через одну. Отже, витягаємо старий вимикач, розширюємо коробці, і на її місце встановлюємо коробці європейського стандарту для потрійного клавішного вимикача. Попередньо прийде прорубати канавки для кабелю, які проходили б від вимикача до стелі в стіні. Після проведення кабелю в стелі виконуємо розведення й випускаємо вільні кінці для лампочок. Проведення для підключення лампочок і основного світильника повинні виходити за поверхню стелі для того, щоб їх було зручно підключати. Після підключення джерела світла проведення залишається в стелі.

Після установки аркушів на основну площину стелі переходимо до обшивання бордюру. Спочатку обшивається бічна частина, а потім нижня. Незважаючи на те, що багато авторитетних людей радять змочувати аркуші гіпсокартона водою, накладати на спеціальні шаблони та інше, радимо застосувати більше простою, менш трудомісткий і не менш естетичний спосіб. Місце з'єднання розмічаємо поперечними лініями, по можливості через кожні пару сантиметрів або навіть частіше, потім акуратно прорізаємо картон з однієї сторони й ламаємо по прорізах. Тепер можна виконати будь-яке закруглення без проблем. Залишається лише акуратно закріпити аркуш на конструкції. Для більшої міцності після установки можна промастити розчином гіпсу.

Шпаклівка нової стелі - мабуть, сама приємна частина роботи. На очах стеля перетворює, надаючи солідний стильний вид всьому приміщенню. Для шпаклівки швів і стиків використається спеціальний папір. Шпаклівка виконується в такий спосіб. На стик наноситься тонкий шар шпаклівки, потім накладається паперова стрічка й сильно притискається шпателем. Потім на папір накладається другий шар шпаклівки, і зачищається шліфувальною шкуркою.

Для установки лампочок необхідно запастися свердлом-склянкою відповідного діаметра, якщо потрібне круглий отвір, або спеціальною ножівкою по гіпсокартону, якщо потрібно виконати отвір прямокутної форми. Отвір прорізається в точності по кресленню, проведення, підготовлені при розведенні, витягаються назовні й підключаються до джерел світла. Якщо конструкція джерела світла вимагає його підвіски до стелі, потрібно застосувати спеціальні дюбелі для гіпсокартона.

Проста людина, не позбавлений уміння тримати в руках інструмент, здатний облаштувати квартиру самостійно. Головне тут - наявність часу й бажання. Якщо ви маєте ці важливі якості, тоді ця розповідь для Вас. Часто при плануванні ремонту квартири встає питання - що робити зі стелею? А якщо хочеться перенести або додати джерела світла? Тоді пристрій стелі ще більше ускладнюється. Для переносу джерела світла треба зробить канавку, вкласти в неї кабель в гофрованому шлангу, зашпаклювати все це господарство так, щоб не залишилося ніякого сліду, інакше борозна на стелі буде впадати в око. Сама по собі довбання канавки під кабель - справа важке й брудне. Висновок напрошується сам собою - а що, якщо замість кропіткого ремонту й перебудови стелі просто обладнати підвісна стеля? Це простіше, вигідніше з ергономічної й експлуатаційної точок зору й не завжди дорожче, отут все залежить від вибору матеріалу.

Звичайно, існують готові рішення, наприклад, готові стельові збірні конструкції, які легко зібрати й установити самостійно. Однак ціна таких конструкцій, вибери ми щось не зовсім простеньке, залишається досить солідної, тому такий варіант поки відкладемо убік. Гіпсокартон - дешевий, екологічно чистий матеріал, до того ж рівний і зручний в експлуатації. До того ж робота з ним не вимагає яких-небудь особливих навичок і вмінь, головне тут - це акуратність, гарна ретельна розмітка й грамотний розрахунок конструкцій. Стельовий гіпсокартон товщиною 0,8 див. недорогий, має достатню гнучкість і легенею вагою. Він легко ріжеться за допомогою робочого ножа, що також немаловажно в домашніх умовах.Конструкції для установки гіпсокартона виконуються зі спеціальних оцинкованих профілів, які здобуваються, як правило, там же, де й гіпсокартон. Аркуші гіпсокартона кріпляться на конструкцію за допомогою спеціальних шурупів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости