Дача на море: де купити недорого

ипотека, проект, недвижимость Дача на узбережжі усе ще здається чимсь недосяжним, символом розкоші й багатства власника. Однак це не зовсім так. Деякі об'єкти на узмор'я за цінами виявляються набагато доступніше підмосковних. Яскравий тому приклад - нерухомість на берегах Балтійського моря, у містах-курортах колишніх союзних республік: Литви, Латвії й Естонії. Якщо оглянутися років на 15-20 назад, то легко згадати, що курорти Прибалтики були не менш популярні, чим Крим, Сочі й тоді ще мирна Абхазія. Це тільки з розквітом постперестроечного періоду наші розбагатілі співвітчизники потягнулися в далеке зарубіжжя - у Туреччину, Єгипет, а те й у Таїланд. У радянський час варіантів відпочинку було не так багато. Тому Юрмала, Паланга, Клайпеда у високий сезон справно радували курортників піщаними пляжами й ласкавим сонцем.

 Латвія користувалася особливою увагою членів Політбюро. Майже кожне велике відомство (міністерства, союзи письменників) вважало своїм обов'язком побудувати будинок відпочинку для своїх співробітників і їхніх дітей саме тут, в акваторії Ризької затоки або на узмор'я. Піщані пляжі довжиною понад 30 кілометрів, цілющий для легенів і нервової системи повітря, можливість приймати грязьові ванни, відсутність виснажливої жари - все це безсумнівні плюси, властиві не тільки зоні відпочинку Юрмалы, але й іншим приморським городкам. З розвалом СРСР ці краї майже було прийшли в запустіння. Однак інтерес - і в першу чергу інвестиційний - тутешнім землям і нерухомості повернуло, звичайно ж, вступ республік у Євросоюз в 2004 році. Очікування швидкого прибутку від реалізації стрімко, що дорожчають будинків, і квартир виправдалося: протягом трьох років, з 2004 по 2007 роки, ріст цін на прибалтійську нерухомість склав майже 300 %. Прибутковість об'єктів у той час становила: у Латвії - 30% річних, у Литві й Естонії - порядку 25%. Зараз ціни в Прибалтиці знижуються. Досягши торік піка вартості, нерухомість стала дешевшати. Хоча інвесторам це може виявитися навіть на руку.

 Ціни падають, пропозиція росте

 Зараз, незважаючи на зниження темпів росту цін, забудовники охоче освоюють прибалтійське узбережжя. Наприклад, у Юрмале будується великий багатофункціональний комплекс, більшу частину якого будуть займати сучасні апартаменти, а верхні поверхи - пентхаус площею більше 1500 кв. м. Крім цього, у комплексі передбачається повне інфраструктурне забезпечення: спа-салон, фитнес-центр, бар, природний солярій на даху. Житло й офіси будуть оснащені всіма способами комунікації, а територію стане оберігати електронна система доступу. Ціни на квадратні метри в такому «просунутому» у всіх змістах комплексі коливаються від 3 до 6 тис. євро. Можна назвати їх цілком демократичними, якщо врахувати, що в Москві середні ціни на елітну нерухомість тримаються на рівні $ 16 тис. за метр, а ексклюзивні об'єкти можуть досягати й оцінки в $100 тис. Приклад освоєння литовського узмор'я - «Резиденція в моря», розташована в самім серці Паланги. Комплекс перебуває в декількох хвилинах ходьби від моря, біля дюн, пірса, має багату історію. Вартість апартаментів у Паланге - близько 2 тис. євро за «квадрат».  Будівництво подібних комплексів з апартаментами - загальна тенденція для курортних зон Литви й Латвії. Також у районі Паланги ведеться будівництво курортного містечка Elija, що в містечку Швянтойи. Зводиться житло в Друсинкае й Клайпеді. У районі Клайпеди у ста метрах від моря також будуть побудовані апартаменти.

 В Естонії, незважаючи на загальне зниження цін у межах 15 %, залишаються популярними площадки в Хаапсалу, Пярну, узбережжя Харьюского повіту, острівні землі. Ці райони в першу чергу вигідні для здійснення інвестиційних угод з нерухомістю. Тим, хто планує оренду будинку, вілли або апартаментів у літню пору, варто подбати про цьому заздалегідь. Орендувати курортну нерухомість краще за допомогою агентств - це допоможе уникнути необґрунтованого завищення цін хазяями. Клієнтам варто розраховувати на суму близько 500-1500 євро на місяць, і плата, як правило, береться відразу за весь період користування будинком.  Якщо обмежитися відпочинком на Ризькій затоці, то можна зняти комфортабельну однокімнатну квартиру в Ризі за $500 на місяць. Повністю обладнана квартира в центрі обійдеться в $700-1000.

 Втім, від Риги до Юрмалы всього біля напівгодини їзди: можна зняти квартиру в Ризі, а на пляж їздити в Юрмалу. З метою матеріальної економії можна упокоритися із втратою часу на дорогу. Економія однаково вийде істотної, адже в Юрмале ціни на будиночки в напівкілометрі від моря можуть досягати 2 тис. євро на місяць.

 В будь-якому випадку прибалтійські дачі набагато дешевше столичних, де орендувати дачу на літо можна по ставках у районі $ 3 тис. на місяць. За $ 1-1,5 тис. здаються лише котеджі, далеко розташовані від города. А прибалтійське літо не сильно відрізняється від нашего. Зате відпочинок у моря приємніше й, як бачимо, за цінами набагато доступніше.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости