Польща (виворіт)

Польща (виворіт)

Показати те, що сховано!

це пам'ятник Лолеку й Болеку в Биельске.

зелена країна

маленькі міста дуже гарні

у замку польських князів

замок у Пшчине

дуже шикарно обставлений

замок можна орендувати, ну там весілля, ювілей і тд

гарне паркування для велосипедів

у Польщі прийнято жарити ковбасу на вогні

католицька церква в Биельске

сама знаменита польська машина - маленький фиат (малух)

молода парочка фотографує свої обручки

гуральска хата (ресторан)

Урни

у Польщі багато гарних місць удалині від туристичних стежок

Я міг би написати звичайний пост, але тому що жив тут все своє свідоме життя, те добре знаю місцевий побут, звичаї, менталітет, вообщем весь виворіт цієї чудової країни, і тому розповім небагато про Польщу й поляків! Тут не все буде лестно про Польщу й поляків, але, незважаючи на всі, я люблю цю країну, тому що це як ніяк моя друга батьківщина!Подій стільки, що потягне на книгу, але постараюся згадати й викласти лише цікаве. і ще: якщо комусь здасться, що занадто багато негативного й мало позитивного, я відповім так, на те вона й виворіт, щоб показати те, що сховано, а гарне й позитивне завжди на поверхні й доступно будь-якому туристові!Про поляків до приїзду в Польщу я знав тільки з дитинства, коли вони приїжджали з місяць парками, і ми до них ще дітьми їхали на інший кінець міста, щоб одну імпортну жуйку дональд або турбо купити й жувати її тиждень, а потім і з'їсти тому що шкода було неї викинути!:) А в товариша один раз не було грошей, і він випросив жуйку з рота!:про Ще поляки в ті часи приїжджали торгувати в Росію якимись турецькими светрами.Перший раз я сюди приїхав, коли мені й 20 років не було! Хочу сказати, що я був піднесений: у нас одна сірість, а отут - сама справжня Європа, ніяка не соціалістична країна! Усе було на рівні: товари на полках, сервіс, гарні будиночки, чисті акуратні газони, вулиці, порядок у всім.

Ми познайомилися із сусідами, і вони дуже зраділи нам (у ті часи іноземців у Польщі, особливо в маленьких містах, було зовсім мало) і запросили на "ognisko" (це як на шашлики, тільки замість м'яса вони жарять ковбасу на вогні) і додали: не забудьте взяти ковбасу із собою!:)) Тут, коли вас запрошують кудись, зовсім не означає, що пригощають!:)) Тільки якщо скажуть, що пригощають!Поляки - дуже віруючі люди, і страшно пишалися своїм татом Иоаном Павлом 2, поки той був живий. Я був десятки разів у його рідному місті - Вадовице, там його будинок, де він виріс, перетворили в музей, а місце, де майбутній тато купував пончики, зараз стало чи ледве не самим успішним закладом у місті: усі, хто приїжджає сюди, вважає своїм обов'язком купити улюблені пончики Карола Войтили (тата).Особливе свято в Польщі - це Різдво 24 грудня! Вони готовлять 7 різних блюд і дуже раді гостям у цей день. Це таке свято, коли всі ходять у гості до один одному, столи тріскотять по швах від кількості й розмаїтості блюд, а на вулицях у цей час така тиша, начебто все місто померло!)Польща дуже релігійна країна, але побожність поляків за деякими виключеннями скоріше показушная, чим правдива!

Щонеділі подібно африканцям поляки надягають саме ошатне, що в них є: чоловіка незмінно в костюмах і краватках, жінки - у кращих платтях і йдуть у церкву на проповідь, не духовного хліба заради, а себе показати й на інші подивитися. Особливо в маленьких містах або в селах, потім весь тиждень будуть брехати - у що була одягнена та сусідка або звідки синець під оком у того сусіда й тд і тп.

Обов'язково під час проповіді хтось проходить із підношенням по рядах, збираючи пожертвування, а всі спостерігають, хто скільки дав :)

Усі знають, що польське духівництво - це мафія, а їхня верхівка - дуже заможні люди, хоча так не повинне бути.

Церкви по неділях заповнюються настільки, що багато хто змушені стояти поза церквою. Смішно все це виглядає, тому що громадянин, віддавши належне церкви, тобто раз у тиждень поприсуствовав на проповіді, уважає борг виконаним і радісно віддається гріхам, йихууу... Можна грішити весь тиждень до наступної неділі, де він знову немов ягничка безневинна буде стояти в порога в церкву, приспустивши голову, і слухати текст, значення якого не розуміє, тому що зрозуміти цю бредню неможливо!Інший раз стукаються у двері в Різдво, відкриваєш, а там купка дітей у різних костюмах, співають різдвяні пісні і їм прийняте давати грошей або, у найгіршому разі, цукерок. Частенько ксьондз (піп) ходить по будинках у цей день і збирає бабло! Так так, саме так! Ну він там щось начебто освячує, бризкаючи свою священну воду праворуч і ліворуч, і одержує за цю щедру винагороду! Якщо раптом якоїсь родини не було вдома або спецом не відкрили двері йому, то їм пипец! Ксьондз ця справа запам'ятає, і потім усе в місті довідаються про цю "погану" родину. Надалі будуть проблеми в цієї родини, якщо вони захочуть хрестити своїх дітей або вінчати, або поховати когось, їм просто відмовлять або довго будуть футболити.Поляки - дуже ненадійні люди, не всі звичайно, але в основному! Знайте, якщо поляк потрапив на чомусь, він обов'язково потягне із собою всіх! Здасть всіх! Навіть не заради порятунку своєї шкіри, а просто через заздрість, мол, мені погано, нехай усім буде погано! Вони в поліції розповідають навіть те, про що в них поліція не запитує. Легко можуть розповісти про чиїхось делишках, про які вони краєм вуха чули плюс небагато прикрасити!

Якщо ви іноземець, вам буде здаватися, що миліше людей, чим поляки, ні, тому що вони вміють щиро посміхатися й цілком гостинні, але це всього лише гарне виховання, насправді вони націоналісти, на випадок чого, чекай ніж у спину! Чужеземцов не люблять, тим більше росіян.Один хлопець із Севастополя знайшов стос важливих документів однієї людини, подзвонив йому, щоб обрадувати, ну й наївно запитав: - А винагороду буде? Той сказав, що буде! На місце зустрічі поляк приїхав з поліцією, хлопця скрутили за "вимагання", сидів він півроку! От така подяка!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости