Квартирні шахрайства

Продати або купити квартиру - завжди дуже ризикований захід, тому що отут більші гроші, причому - готівка. Якщо громадянин хоче придбати житло, виходить, у нього є гроші, а це ласий шматок для шахрая. Положення ускладнюється ще й тім, що купити квартиру не просто. Доводити шукати й дивитися варіанти, звертатися до людей, а це негайно стані відомо й шахраям. У цей година, шахраї, як правило, дуже артистичні, спритні й використають всі пробіли чинного законодавства для здійснення своїх махінацій. Щоб знайти цікавий варіант, покупець змушений звертатися до родичів, друзям, товаришам по службі й т.д., інформація про ті, що хтось шукає для покупки житло, звичайно швидко поширюється. Логіка в тім, що якщо шукає квартиру для покупки, виходить, гроші в нього є. Ця інформація доходити й до «житлових» шахраїв. Від деякі заради:

1. Шахраї часто продають чуджу нерухомість, забирають гроші й «пропадають». Щоб цей фокус не пройшов, необхідно з'ясувати: хто ж є власником продаваної квартири. Питання - не простій і якщо покупець уперше здобуває квартиру, те може йз цим питанням і не впоратися. Отут-Ті й потрапить в «лабети» шахраям. Вихід один: укласти договір з рієлтором.

2. Шахраї є й серед рієлторов. Вихід: укласти договір із солідним агентством нерухомості.

3. Шахраї часто продають ту саму квартиру, обманюючи при цьому шкірного покупця. Вихід: не купувати житло, що кілька разів перепродувалося.

4. Шахраї можуть запропонувати наступне: указати в договорі купівлі-продажу меншу суму, чим насправді продається квартира.

На цю пропозицію не можна йти в жодному разі, тому що у випадку суднового розгляду, у суді мова буде йти тільки про торбу, зазначеної в договорі. Життя, як відомо, не коштує на місці. «Вусі - тече, вусі - міняється». Алі, з іншого боку, «береженого - бог береже». Знаті про деякі способи шахрайства при купівлі й продаж нерухомості - дуже навіть корисно.... Кожна людина, купуючи квартиру, боїться виявитися обманутим, алі й не хоче переплачувати. Тому шахраї без праці знаходять тихнув, хто не відмовиться купити квартиру подешевше без зайвого ризику.

Навмисне утаювання інформації.

Цей спосіб шахрайства припускає розірвання вже укладеної догоди на шкоду покупцеві квартири. Купивши квартиру, ви можете не підозрювати, що в ній проживає людина, що звичайно є на обліку в психоневрологічному диспансері або є пацієнтом наркодиспансера (тобто алкоголік або наркоман). А будь-який мешканець, прописаний на законних підставах (особливо за умови його непрацездатності й відсутності місця для переселення), у випадку продаж квартири має право залишитися в ній жити. При цьому неважливо, хто є її власником. Через якийсь година родичі цієї нездорової людини відправляються в суд з довідкою про його неосудність і розривають угоду. Суд при цьому, безперечно, ухвалює рішення щодо того, що покупцеві повинні повернути сплачені за квартиру гроші. Фокус у цьому випадку полягає в тому, що торба, зазначена в договорі купівлі-продажу квартири, як правило, набагато менше тієї, котра реально була за неї сплачена. До того ж, немає ніякої впевненості в тім, що навіть ця торба буде повернена покупцеві. Тому як, догоди, зроблені з душевнохворими, алкоголіками, наркоманами, можуть бути опротестовані протягом десяти років. За цей година сплачені за квартиру гроші можуть бути ними витрачені. Не менше турбот доставити і покупка квартири, у якій прописаний людина, що відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Він може виявитися не виписаним із квартири, і за ним завтратитися право проживання в ній. Часто квартира продається за дорученням після смерті власника житла. Угода в цьому випадку є недійсною.

«Не та адреси».

Бувають і такі ситуації. Довірливому громадянинові, частіше іногородньому, показують розкішну квартиру в центрі міста. Він погоджується на покупку. А документи пізніше виявляються оформленими на однокімнатні нетрі де- небудь на окраїні. Використаються в таких випадках збігу в назвах вулиць, а можуть навіть спеціально закріпити необхідні таблички на будинках або квартирах. Дуже часто такі махінації зустрічаються при угодах із заміською нерухомістю. Продавці показують розкішну триповерхову віллу, а документи при цьому оформляються на прилеглий сарай.

Продажів квартири по змові декількох осіб.

Відомо, що при продажі квартири, що є загальною власністю чоловіка й жінки, необхідна згода обох власників на її продажів або обмін. Алі частенько чоловік і жінка стають шахраями, заздалегідь домовляючись про спільні дії. Припустимо, квартира була куплена в період шлюбу, алі оформлена на один із чоловіка й жінки. Нотаріус неодмінно зажадає згоди іншого чоловіка на угоду. Однак паспорт можна «втратити» і замість нього одержати новий без штампа про реєстрації шлюбу. У цьому випадку після здійснення догоди другий чоловік може податі в суд позов про визнання догоди недійсної на тім підставі, що в нього не захарчували згоди на неї, а він, звичайно ж, проти. У підсумку суд всі поверне на свої місця, а покупець, якщо й одержить свої гріш назад, ті, співуче, у меншій кількості, тому що в договорі про купівлі-продажу може бути зазначена інша торба.

«Своя контора».

Для того, щоб оформити угоду, шахраї часто користуються липовими печатками нотаріусів, а годиною навіть відкривають підставну нотаріальну контору (так сто років тому й надійшла відома фармазонщица Сонька Золота Ручка, коли «продала» будинок московського генерал-губернатора одній англійській фірмі). Шахраї провертають подібні афери прямо в стінах дійсної нотаріальної контори й жертву підводять до двійника сидячого неподалік справжнього нотаріуса. Алі якщо клієнт воліє користуватися послугами знайомого нотаріуса, все-таки чи навряд йому вдасться вирватися із чіпких рук ошуканців. Тому як у цьому випадку може бути проведена лжерегистрация догоди в органах госрегистрации.Партнер-Аферист запропонує в обхід величезних черг організувати угоду через його «знайомих» співробітників. У майстерному проведенні подібних спектаклів шахраям важко відмовити. У підсумку жертва сама починає вмовляти учасників афери «вирішити питання», так ще й пропонує доплатити за таке «добру справу». А поки йде регістрация, і покупець віддав свій паспорт, ділки встигають з'їздити в банк і зняти з відповідального зберігання гроші, які для забезпечення безпеки догоди туди поклав покупець. Закінчується всі тім, що гроші жертви зникають, а подібні догоди вважаються не мають юридичної чинності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости