Володимир Голубничий

Заслужений майстер спорту, визнаний лідер світової спортивної ходьби. У спорті, як відомо, реєструється безліч рекордів, крім, мабуть, одного - рекорду спортивного довголіггя. Але якби такий рекорд реєструвався, то, безсумнівно, ним би заволодів учасник п'яти Олімпійських ігор, викладач з українського міста Суми Володимир Голубничий. Він переміг на Олімпіадах у Римі і Мехіко, нагороджений срібною медаллю в Мюнхені і бронзовою в Токіо.

Своє перше світове досягнення з ходьби на 20 км Голубничий встановив ще в 1955 р., але навіть коли йому було вже за 40, продовжував залишатися одним з визнаних лідерів світової спортивної ходьби. Майже чверть століття в спорті - таке випадає не кожному. Що ж дозволило цьому чудовому спортсмену прожити в спорті таке довге життя? Про це він сказав сам: «Спортивне довголіття в прямій залежності від численних факторів, і насамперед від неухильного дотримання режиму. Я привчив себе лягати і вставати в строго визначений час, починати ранок із зарядки, через рівні проміжки часу споживати їжу... Ще один важливий аспект у збереженні спортивного довголіття - уміти непохитно переносити не тільки важкі поразки, але і... перемоги. Є такий вислів: пройти вогонь, воду і мідні труби. Отож, мідні труби - найважче».

Він не міг жити без боротьби, без виснажливих, пекучих, дощових, курних, але завжди однаково довгих кілометрів, без вітру, що обпалює обличчя, без товаришів, без найважчих і найрадісніших останніх кілометрів, навіть метрів дистанції, де переймаєшся свідомістю, що не тільки переборюєш багатокілометровий шлях, але й здобуваєш перемогу над самим собою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости