Будівництво дерев’яного будинку

У Росії будівельний бум. Як гриби після дощу виростають нові заміські селища й обновляються старі. Будують і невеликі дачные домики в 20-30 м3 і цілі садиби в 600 м3. Будують по-різному. Із цегли й пеноблоков, із бруса й використовуючи каркасну технологію. Але найкрасивіші будинки будують із цільного дерева: використовуючи ручне рубання або оцилиндрованное колода. Дерев'яні будинки, побудовані по старих технологіях, зрубані вручну, гарні. Але тільки, якщо роботу виконували професійні теслі. На жаль, у цей час таких знайти дуже важко. У радянський час традиції будівництва дерев'яних будинків були втрачені. Більшість фирмочек, що пропонують свої послуги, набирають персонал з людей не знайомих із цією роботою, але готових узятися за кожну. І махають вони сокирами. Добре навчені теслі працюють у солідних, що зарекомендували себе фірмах. Погано те, що таких усього трохи на всю країну, ціни на їхній по-суті ексклюзивну продукцію високі й не доступні людям із середніми доходами. Та й роботою вони завалені на кілька років уперед. Гарною альтернативою є строительство деревянного дома из оцилиндрованного бревна. Що ж це таке? Принцип виготовлення зрубу практично не відрізняється від споконвіку російського способу рубання в обло. Ті ж чашки в кутах, той же округлий тепловий паз уздовж усього колоди. Тільки зроблене це все на спеціальних верстатах. Перед тим як нарізати паз і чашки самій колоді надають форму циліндра - звідси й назва. По якості виготовлення оцилиндровочные верстати дадуть фору будь-якому горі-теслі. Перепад діаметра по всій довжині оцилиндрованного колоди не повинен перевищувати 1-2 мм. Всі розміри дотримуються з високою точністю. За рахунок цього при будівництві досягається щільне з'єднання колод у зрубі, що не вимагає додаткових витрат на утеплення дерев'яного будинку.

Саме будівництво дерев'яного будинку з оцилиндрованного колоди нагадує складання конструктора. Коли виробник береться за виготовлення вашого замовлення, на основі вашого готового проекта бани або будинку обов'язково буде виготовлена так звана побревенка. Це схема стін, на якій намальована й пронумерована кожна деталь дерев'яного будинку. Пізніше при будівництві дуже легко випливати їй.

Звичайно є й деякі ньюансы. Наприклад, існують два типи оцилиндровочных верстатів: роторні й фрезерний^-фрезерні-токарно-фрезерні. Різниця між ними в тім у тім, що на роторному верстаті вихідна заготівля пропускається через ряд фрез (тобто заходить у верстат з однієї сторони заготівля, а виходить із іншої готове оцилиндрованное колода), а в токарно-фрезерному верстаті колода закріплюється у верстаті й обертається, а уздовж його рухається спеціальна фреза. Роторні верстати високопродуктивні, але вимагають ретельного відбору вихідного матеріалу. Якщо заготівля має кривизну - то й готовій деталі буде кривій. При роботі на токарно-фрезерних верстатах цієї проблеми не існує. А це дуже важливо для подальшого будівництва бревенчатых домов.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости рынка недвижимости